2 Turniej Grupy Północnej !
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 30 2011 18:00:52

Gryfy wygrywają turniej, ale Grupa Północna dla Archers

W rozegranym w sobotę 24 września, w Olsztynie, 2. turnieju Grupy Północnej PLFA 8 najlepszym zespołem była drużyna Griffons Słupsk, która wygrała dwa mecze. Drugie miejsce w turnieju zajęli Bydgoszcz Archers, którzy wygrali raz.

Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Griffons Słupsk to Łucznicy z Bydgoszczy wygrali Grupę Północną PLFA 8 i dzięki temu zapewnili sobie bezpośredni awans do Turnieju Finałowego, który zostanie rozegrany 8 października w Warszawie.

Wyniki meczów turniejowych:
Bydgoszcz Archers - Griffons Słupsk 14:20
Olsztyn Lakers - Bydgoszcz Archers 40:42
Olsztyn Lakers - Griffons Słupsk 8:36

- Cieszę się, że awansowaliśmy do Turnieju Finałowego. Przyjechaliśmy do Olsztyna mocno osłabieni. Z powodu choroby i kontuzji straciliśmy przed turniejem praktycznie obie linie – obrony i ataku. Tym bardziej jestem dumny z dzisiejszej postawy naszych zawodników - powiedział po zakończeniu turnieju Adrian Kuźniewski, menadżer Bydgoszcz Archers.

- Zagraliśmy dzisiaj dużo lepiej niż w poprzednim turnieju. Szkoda, że wtedy przegraliśmy tak wysoko z Archers. Niestety nie udało nam się dzisiaj odrobić 14-punktowej straty w dwumeczu z bydgoszczanami. Z tego powodu musimy poczekać na rozstrzygnięcia w turnieju Grupy Wschodniej, by dowiedzieć się czy, z dziką kartą, awansujemy do decydującego turnieju w stolicy. - skomentował sobotnie zmagania Jakub Helinski, prezes KFA Griffons Słupsk.

- Jesteśmy zadowoleni z postępu jaki poczyniliśmy. Pierwszy mecz to dobitnie dowiódł. W końcówce meczu Łucznicy dobrze odczytywali nasze zamiary i niestety przegraliśmy - powiedział po turnieju Bartosz Bania, prezes Olsztyn Lakers.

Już pierwsza seria przyniosła, mocno zmotywowanym, słupczanom przyłożenie. Griffons szybko pokonali 70, wieńcząc skuteczny ciąg zagrań ładnym, 40-jardowym podaniem Dawida Kryszyłowicza na przyłożenie. Piłkę złapał Marcel konieczny.

Niedługo później Łucznicy odpowiedzieli przyłożeniem po akcji biegowej. 37-jardowym galopem w pole punktowe rywali popisał się rozgrywający Paweł Kubiak.

W drugiej kwarcie bydgoszczanie wyszli na prowadzenie po akcji duetu Paweł Kubiak – Jakub Mroczyński. Drugi z nich złapał ładne, 35-jardowe podanie zamieniając je na przyłożenie. Jak się okazało później były to ostatnie punkty Łuczników w tym meczu.

W rozegranym blisko miesiąc temu meczu w ramach 1. Turnieju Grupy Północnej Archers pokonali Griffons 20:6, wygrywając drugą połowę 14:0. Tym razem to słupczanie wygrali takim samym stosunkiem, co pozwoliło im triumfować w całym meczu.

W trzeciej kwarcie do dwóch punktów różnicę zmniejszył Kamil Kulig po akcji biegowej. Zwycięski drive ukoronował ponownie Konieczny odbierając podanie Kryszyłowicza. Skuteczne podwyższenie za dwa punkty pozwoliło Griffons wyjść na 6-punktowe prowadzenie, którego słupczanie nie oddali już do końca meczu.

Formacja obrony Griffons wyróżniała się w całym meczu, kilkukrotnie skutecznie broniąc swojego pola punktowego w czwartych próbach. Bardzo dobry mecz rozegrali liniowi defensywni Robert Grabowski i Jakub Nastały. Dobrze zagrał też wszechstronny, bo występujący zarówno na pozycjach w drugiej i trzeciej linii obrony, Daniel Popek. W ataku brylowali Marcel Konieczny i Kamil Kulig.

Wśród pokonanych zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Iwo Janikowski, który zdobywał jardy zarówno po akcjach biegowych, jak i po złapaniu piłki rzuconej przez jego rozgrywającego.

Bydgoszcz Archers - Griffons Słupsk 14:20 (7:6, 7:0, 0:6, 0:8)

I kwarta
0:6 przyłożenie Marcela Koniecznego po podaniu Dawida Kryszyłowicza
7:6 przyłożenie Pawła Kubiaka po akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Patryk Włoszczyk)

II kwarta
14:6 przyłożenie Jakuba Mroczyńskiego po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za jeden punkt Patryk Włoszczyk)

III kwarta
14:12 przyłożenie Kamila Kuliga po akcji biegowej

IV kwarta
14:20 przyłożenie Marcela Koniecznego po podaniu Dawida Kryszyłowicza (podwyższenie za dwa punkty Dawida Kryszyłowicza)

W najbardziej widowiskowym i pasjonującym meczu turnieju gospodarze – Olsztyn Lakers podejmowali Łuczników z Bydgoszczy. Podczas całego meczu prowadzenie zmieniało się trzykrotnie, a dwa razy – w pierwszej i ostatniej kwarcie na tablicy widniał wynik remisowy.

- Nie spodziewaliśmy się, że Lakers tak niesamowicie poprawią się względem tego co prezentowali podczas pierwszego turnieju – skomentował Adrian Kuźniewski, menadżer Archers.

Tę niesamowitą przemianę Jeziorowców było widać już od pierwszych minut spotkania. Szybko zdobyte przez Archers przyłożenie nie zbiło z tropu gospodarzy. W następującym po touchdownie wykopie piłkę złapał Łukasz Szymanik. Po 80-jardowej akcji powrotnej wyrównał wynik meczu na 6:6.

Do przerwy kibice zobaczyli jeszcze pięć przyłożeń. Po dwóch kwartach bydgoszczanie prowadzili 27:18 dzięki dwóm przyłożeniom zdobytym przez Jakuba Mroczyńskiego w drugiej części gry.

W trzeciej kwarcie prowadzenie gości do raptem trzech punktów zmniejszył dobrze dysponowany Mateusz Tyborski. Po skutecznym podwyższeniu w wykonaniu Radosława Zajkowskiego olsztynianie przegrywali raptem jednym oczkiem. Chwilę później Łucznicy odpowiedzieli touchdownem Marcina Spłocharskiego po podaniu Pawła Kubiaka.

W czwartej kwarcie do remisu doprowadził Zajkowski, najpierw zdobywając przyłożenie po akcji biegowej, by chwilę później, w próbie podwyższenie za dwa punkty, celnie podać do Tyborskiego.

W odpowiedzi Archers zdobyli touchdown po podaniu Kubiaka do Spłocharskiego. Po udanej próbie podwyższenia za dwa goście prowadzili ośmioma punktami.

Na niespełna dwie minuty przed końcem meczu przyłożenie zdobył rozgrywający olsztynian Radosław Zajkowski. Nieudana próba za dwa punkty nie pozwoliła gospodarzom doprowadzić do remisu.

Emocjonujący mecz zakończył się zwycięstwem Archers 42:40.

Wśród Łuczników najlepszym zawodnikiem był rozgrywający Paweł Kubiak. Świetnymi biegami popisywali się Iwo Janikowski i Jakub Mroczyński. Znakomicie zagrał Marcin Spłocharski, który z powodu kontuzji kolegów grał zarówno w ataku (jako skrzydłowy), jak i w obronie (cornerback). W formacji obronnej pewny był Mikołaj Pawłusik, najmniej doświadczony z Archers.

W szeregach Jeziorowców fantastycznie zagrał Radosław Zajkowski, który zdobył 3 przyłożenia po akcjach biegowych a raz podał na touchdown. Dodatkowo, wykonał dwa skuteczne podwyższenia za dwa punkty.

Olsztyn Lakers - Bydgoszcz Archers 40:42 (18:13, 0:14, 8:7, 14:8)

I kwarta
0:6 przyłożenie Pawła Kubiaka po akcji biegowej
6:6 przyłożenie Łukasza Szymanika po akcji powrotnej po wykopie
12:6 przyłożenie Mateusza Jałyńskiego po podaniu Radosława Zajkowskiego
12:13 przyłożenie Iwo Janikowskiego po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za jeden punkt Patryk Włoszczyk)
18:13 przyłożenie Radosława Zajkowskiego po akcji biegowej

II kwarta
18:21 przyłożenie Jakuba Mroczyńskiego po akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Spłocharski po podaniu Pawła Kubiaka)
18:27 przyłożenie Jakuba Mroczyńskiego po akcji biegowej

III kwarta
26:27 przyłożenie Mateusza Tyborskiego po akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Radosław Zajkowski)
26:34 przyłożenie Marcina Spłocharskiego po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za jeden punkt Patryk Włoszczyk)

IV kwarta
34:34 przyłożenie Radosława Zajkowskiego po akcji biegowej (Mateusz Tyborski po podaniu Radosława Zajkowskiego)
34:42 przyłożenie Marcina Spłocharskiego po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Paweł Kubiak)
40:42 przyłożenie Radosława Zajkowskiego po akcji biegowej

Ostatni mecz turnieju, w którym olsztynianie walczyli i pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach PLFA 8 nie przyniósł wielu emocji. Po niewysokim zwycięstwie z Archers Gryfy zdawały sobie sprawę, że muszą wygrać z Lakers wysoko, by poprawić swój bilans małych punktów, który zdecyduje o tym, która drużyna z dziką kartą awansuje do finału PLFA 8.

Już w pierwszej kwarcie słupczanie zdobyli przyłożenie po podaniu świetnie dysponowanego tego dnia Dawida Kryszyłowicza. Piłkę złapał Kamil Kulig. Akcja punktowa liczyła aż 55 jardów.

W drugiej części gry Gryfy powiększyły prowadzenie po kolejnym precyzyjnym podaniu Kryszyłowicza. Tym razem futbolówkę złapał Daniel Popka. Do przerwy słupczanie prowadzili 14:0

Olsztynianie, którzy po niezwykle wyczerpującym starciu z Łucznikami zmuszeni byli rozgrywać drugi mecz z rzędu nie potrafili dotrzymać kroku zdeterminowanym Griffons. W trzeciej kwarcie ponownie dał o sobie znać duet Kryszyłowicz – Popka. Przyłożenie po biegu zdobył Dawid Majewski.

Gdy na początku ostatniej kwarty Kryszyłowicz ponownie podał na touchdown stało się jasne, że to Gryfy wrócą do Słupska wygrywając olsztyński turniej.

Jeziorowcy walczyli jednak dzielnie do ostatniego gwizdka. Ich trud przyłożeniem zwieńczył rozgrywający Radosław Zajkowski po akcji biegowej. Ten sam zawodnik zdobył ostatnie punkty meczu, podwyższając za dwa.

Olsztyn Lakers - Griffons Słupsk 8:36 (0:6, 0:8, 0:16, 8:6)

I kwarta
0:6 przyłożenie Kamila Kuliga po podaniu Dawida Kryszyłowicza

II kwarta
0:14 przyłożenie Daniela Popka po podaniu Dawida Kryszyłowicza (podwyższenie za dwa punkty Jakub Sawicki)

III kwarta
0:22 przyłożenie Dawida Majewskiego po akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Dawid Majewski)

IV kwarta
0:36 przyłożenie Kamila Wysockiego po podaniu Dawida Kryszyłowicza
8:36 przyłożenie Radosława Zajkowskiego po akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Radosław Zajkowski)

Turniej obejrzało 300 widzów.

Turniej Finałowy PLFA 8 zostanie rozegrany 8 października w Warszawie. W ramach tego wydarzenia zostaną rozegrane dwa mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce i finał.