Mały wywiad z prezesem
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 17 2011 11:58:02
"4 pytania do" - Bartosz Bania z Olsztyn Lakers

- Żeby rozpocząć treningi trzeba mieć dres, ochraniacz na szczękę i korki. To na początek wystarczy. - mówi prezes Olsztyn Lakers - mówi Bartosz Bania, prezes i jednocześnie zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego.- Powiedz mi skąd na taki niszowy sport?

- Dlatego, że nie było takiego sportu na Warmii i Mazurach. Wiedzieliśmy, że w Olsztynie gdzie na osiedlach ktoś próbuje grać w futbol amerykański. Pisałem pracę o menadżerstwie w sporcie, chciałem sprawdzić się w praktyce. Razem z kolegami zakochaliśmy się w tej dyscyplinie sportu i dlatego stałem się prezesem, jak i zawodnikiem Olsztyn Lakers.

- Gdzie trenujecie?

- Treningi odbywają się w każdy wtorek i środę w Olsztyńskiej Szkole Wyższej na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Początki zawsze o godz. 19.30


- Kto może przyjść na Wasze treningi?

- Czekamy na każdego chętnego. Naszym marzeniem jest, żeby w zespole była prawdziwa rywalizacja o pierwszy skład. Żeby rozpocząć treningi trzeba mieć dres, ochraniacz na szczękę i korki. To na początek wystarczy.

-A kiedy w Olsztynie zobaczymy Wasz w akcji?

- 24 września odbędzie się jeden z turniejów PLFA 8 (drużyny 8-osobowe - red.), w którym weźmiemy udział. W grupie jesteśmy z Bydgoszczą i Słupskiem. Tego dnia w Kortowie odbędzie się małe show w stylu amerykańskim.

Link z wywiadem tutaj!